avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1239 soluții astăzi
Forum Activitate Iuliaaaa15

Activitate Iuliaaaa15

Răspuns la discuția Ce nume va lua copilul?
La proces daca merg ambi si fostul spune că nu este copilul lui si actual recunoaste copilul mai este nevoie de testul A D N?Eu pot dovedi că in perioada conceptiei am fost plecată în Spania la munca si fostul soț era in Romania deci nu există posibilitatea ca el sa fie tatal copilului
Răspuns la discuția Ce nume va lua copilul?
De la starea civila unde trebuie sa fac certificatul mi sa spus ca trebuie trecut pe numele fostului soț ca este conceput in timpul căsătoriei chiar dacă eu depus actele de divort din 2018 dar hotărârea definitivă o am cu data de 02.06.2020
Noi de la prima înfățișare am fost de acord cu desfacerea căsătoriei dar nu am căzut de acord in privinta copiilor si nu au putut sa imi dea ceva la mana in privinta divorțului până nu am terminat si procesul pentru copii.
Buna ziua am depus actele de divorț acum 2 ani timp ce m-am judecat cu soțul pentru copii până în mai 2020.In acest timp am fost plecată în Spania acolo am cunoscut pe cineva si am ramas gravidă si urmeaza sa nasc.Am primit hotărârea definitivă acum pe ce nume se va inregistra copilul?