avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 109 soluții astăzi
Forum Activitate MirelaMira

Activitate MirelaMira

Buna ziua! Incerc de 2 saptamani sa deschid un PFA intermediere asigurari. Am domiciuliul pe sector3,contract de comodat unde va fi sediul social in sector 6. ma plimba de la un sector la altul..nimeni nu vrea sa deschida dar nimeni nu stie o baza legala conform careia ma refuza...deja nu mai am rabdare si sunt la limita cu timpul..ce pot face ? activitatea nu se va desfasura nici la dom nici la sediu social ci la sediul firmei cu care am ctr de colaborare (sector5).
Răspuns la discuția stimulent intrerupt ?
Multumesc mult pt raspuns!
buna ziua! incepand cu 15 iulie ma reintorc la munca - cu 60 zile inainte de implinirea a 2 ani de catre copil, pentru a beneficia de stimulentul de insertie.tatal urmeaza sa intre in ccc de la 1 august. luna in care el va fi in ccc am inteles ca nu pot primi stimulent. dupa acea luna primesc sau stimulentul se anuleaza de tot? multumesc mult !
Buna ziua! Am citit ca s.a emis o ordonanta de urgenta prin care se prelungeste acordarea indemnizatiei crestere copil si stimulentul de insertie pana in dec 2020. M.am mutat de 2 luni in alt oras, am cautat de munca dar fara rezultat momentan. Eu la 15 iulie ar trebui sa fiu angajata pt a beneficia de stimulentul de insertie. Intrebarea e : pot beneficia de prelungirea indemnizatiei pana in dec? Am buletin emis unde locuiesc acum, deci pot arata ca locuiesc la 400 km distanta de fostul loc de munca.Multumesc!