avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Activitate mokko

Activitate mokko

Răspuns la discuția 0.87 alcoolemie in etilotest
Pai as avea șanse să nu ajung in instanță ?
Răspuns la discuția 0.87 alcoolemie in etilotest
Buna ziua . Revin după 3 luni și puțin . Nici in ziua de azi nu știu absolut nimic . Nu mi-a venit nici procesul verbal și nici agentul constatator nu răspunde la telefon . Procesul verbal nu l-am semnat că nu ma lăsat să îl citesc .
PS: la spital când mi s-au luat probele biologice au rupt sigiliul la cutiuța cu sângele prelevat și au improvizat ceva , am și dovada . Mă ajută cu ceva ? Mulțumesc anticipat
Răspuns la discuția 0.87 alcoolemie in etilotest
Bănuiesc că permisul o să fie anulat și o să trebuiască să fac iar școala de șoferii după ce se da sentința. Dar am vreo șansă să scap doar cu 90 de zile după proces ?Depindeam de permis că făceam și naveta la munca...
Răspuns la discuția 0.87 alcoolemie in etilotest
La asta mă și aștept. Da ideea e ce pedeapsă primesc in cel mai fericit caz .
Am plecat de la pădure băut sa las mașină la o cunoștință pe o distanță de 1 km , de acolo urmând să fiu luat de altcineva și dus într-o altă localitate. Nu am mai ajuns la acea cunoștință pentru că într-o curbă căutând telefonul am pierdut controlul volanului și am intrat în niște panouri cu reclame la țigle. La scurt timp a apărut poliția și în aparatul etilotest am avut o alcoolemie de 0.87 . Am fost dus la prelevarea celor două probe de sânge și aștept rezultatele . Astea fiind spuse , la ce să mă aștept ? Precizez că am carnet de 4 ani fara nici o abatere.