avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Activitate Players

Activitate Players

prima oara imi cer scuze pentru formularea matematica a acestei intrebari dar incerc ca sa fiu cat mai explicit posibil

Legenda

A=mama B=eu C=frate

X=mama tatalui meu Y=tatal meu si al lui C



1975 - A+Y= se cunosc/devenind o famile
1980 - B se naste din relatia celor 2 de mai sus
1980 - 1986 - Y devine violent/alcoolic
1986 - C se naste si in acelasi an divort intre A(revine la numele de fata) si Y iar toti cei implicati A,B,C,Y fiecare mergand pe drumul lui in viata
1986 - Y se muta cu X
2002 - X decedeaza iar Y ramane in apartamentul respectiv nefacand succesiune dupa X si refuzand sa platesca orice fel de contributii la asociatia de locatari implicit acumuland datorii
2002 - 2020 - neplatind darile aferente si implicit acumuland datorii lui Y i se suspenda de catre asociatia de locatari toate utilitatile (gaze/electricitate/apa/caldura)
2020 - Y decedeaza


Intrebari

1. Banuiesc ca
- B+C fiind ultimii descendenti a lui Y trebuie sa faca succesiune prima oara dupa X si ulterior dupa Y pentru a putea incepe plata datoriilor catre asociacia de locatari?
- daca se poate ajunge la o intelegere pentru ca acestea sa fie achitate in rate?
- unde se pot interesa de pensie/carduri/rate/eventuale datorii pe care Y le poate avea pentru a le putea achita?
- GASIT in cutia postala a pe data de 30.07 somatie de plata din partea asociatiei datata cu data de 23.07 doar cu numele de familie FARA prenume si aici banuiesc ca acest fel de document

- trebuie semnata de ambele parti( ca la orice contract)?
- trebuie specificat si prenumele persoanei cui ii este adresata?

Multumesc anticipat