avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 267 soluții astăzi
Forum Activitate Valentin217

Activitate Valentin217

Buna ziua! Problema mea consta in faptul ca am vandut o masina unei persoane si nu am apucat sa fac actele pentru ca a fost in exact cu o zi inainte de starea de urgenta si am decis impreuna cu cel caruia io vindeam sa mai asteptam putin,cunoscandu-l si crezand ca e un om de cuvand. Acesta a vandut masina mai departe uni a doua persoane si el la randul lui uni a treia care se ocupa cu masini si combinatii nelegale. In fine.. greseala mea. Acum nu m am inteles cu a treia persoana sa inmatriculeze masina pe numele lui, el dorind neaparat cartea masinii care este inca la mn , aceasta fiind singurul act al masinii pe care il mai . am . Am reusit sa constrang cea de a doua persoana pe la care a trecut masina sa faca c v pe numele lui si am scos fiscalul de la primarie de la mn.prima mea intrebare este daca el nu o inmatriculeaza in circulatie ce se intampla? Ii suspenda talonul masinii? Ce riscuri am eu? El ma roaga sa radiez masina folosind cartea care . La ce riscuri sunt eu supus avand in vedere ca daca ar merge sa o radiez doar cu cartea am inteles ca ar trebui sa dau si o declaratie pe propria raspundere ca am masina in spatiu, dar aceasta probabil ca o sa circule pe strada? Se poate intoarce impotriva mea?Multumesc!