avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Activitate Ghostemane

Activitate Ghostemane

Ce acte imi trebuiesc pentru pasaport in UK in 2021?
Cat costa?
Unde se fac programarile?
Se poate sa fac asta si in alt judet?
Cat dureaza?
Multumesc.
Am fost prins cu marijuana in septembrie, ulterior chemat la sediul diicot si la centrul antidrog. Am primit citatie sa ma prezint astazi la tribunal la ora 8:30 pentru confirmare renuntare urmarite penala, dar am intarziat jumatate de ora. Doamna judecatoare mi-a spus ca se continua si voi primi decizia saptamna viitoare printr-o citatie. Mi-a spus sa stau linistit si ca nu vor fi consecinte negative pentru ca am intarziat, numai ca nu am semnat nimic atunci si a ramas sa astept pana saptamana viitoare. Intrebarea mea este, se poate sa se schimbe ceva pentru ca nu am ajuns la timp? Sau tot se va dispune la incetarea urmaririi penale? Mentionez ca s-a intamplat in Bucuresti.
Multumesc, dar nu mi-ati raspuns la nicio intrebare. Inca vreau sa aflu daca o sa vina ceva acasa in cazul in care raspund la telefon din prima fiindca incerc sa mentin totul discret.
Buna ziua. Am 18 ani si am fost prins in Bucuresti cu doua plicuri de marijuana (n-am oferit nimanui vreun motiv sa ma controleze, doar s-a intamplat sa ma vada mergand spre un loc mai retras impreuna cu inca un prieten). Aveam undeva la mai putin de 1.5 grame. Eu unul locuiesc in Dambovita, dar o sa fiu plecat undeva mai departe in momentul in care incep facultatea. Am fost dus la sectie si mi s-a facut un proces verbal, dupa care m-au anuntat ca voi fi sunat intre timp si in functie de ce vorbesc cu procurorul, pot primi avertisment sau amenda, daca este prima abatere (si daca nu o sa se mai intample nimic intre timp). Intrebarile mele sunt:
- Pot fi chemat la teste?;
- Ce anume ar trebui sa discut mai exact cu procurorul?;
- Se poate ajunge mai departe daca este prima abatere si am detinut o cantitate relativ mica?;
- In cazul in care raspund in momentul in care sunt sunat, se poate sa ajunga ceva la adresa unde am domiciliul? As vrea sa ramana confidential deoarece mi-as face mai multe probleme si prefer sa ma focusez pe facultate.;
- O sa apara ceva in cazier?