Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost prins cu marijuana in septembrie, ulterior ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost prins cu marijuana in septembrie, ulterior chemat la ...

Am fost prins cu marijuana in septembrie, ulterior chemat la sediul diicot si la centrul antidrog. Am primit citatie sa ma prezint astazi la tribunal la ora 8:30 pentru confirmare renuntare urmarite penala, dar am intarziat jumatate de ora. Doamna judecatoare mi-a spus ca se continua si voi primi decizia saptamna viitoare printr-o citatie. Mi-a spus sa stau linistit si ca nu vor fi consecinte negative pentru ca am intarziat, numai ca nu am semnat nimic atunci si a ramas sa astept pana saptamana viitoare. Intrebarea mea este, se poate sa se schimbe ceva pentru ca nu am ajuns la timp? Sau tot se va dispune la incetarea urmaririi penale? Mentionez ca s-a intamplat in Bucuresti.
Ghostemane, utilizator
Trebuia sa va angajati avocat sa va reprezinte. Daca s-a amanat pronuntarea, se pot depune concluzii scrise.
Cel mai probabil doamna judecator va confirma solutia de renuntare la urmarirea penala