avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Activitate Daianu

Activitate Daianu

Răspuns la discuția sinteze admitere barou
Va rog sa-mi trimiteti si mie aceste sinteze(d_daianu@yahoo.com) .Mii de multumiri!
Răspuns la discuția sinteze admitere barou
As dori si eu acele sinteze pe adresa d_daianu@yahoo.com.Va multumesc anticipat!Bafta tuturor!
Am cesionat o firma cu asociat unic la doua persoane .In momentul cesiuni,facute prin inscris sub semnatura privata cu fata certa de avocat,am predat si actele societati avand o intelegere verbala cu cesionari de a inregistra cesiune la ONRC.Acest lucru nu s-a intamplat .Cesionarii refuza sistematic, invocand varii motive,sa inregistreze cesiunea .Ce pot sa fac in aceastab situatie ?Pot sa-i actionez in judecat?Pe ce temei?Va multumesc!
Răspuns la discuția cesiune srl probleme
Am depasit acest termen .Nu stiti care sunt consecintele?.Oricum va multumesc pentru indrumare!
Răspuns la discuția cesiune srl probleme
Nu am fost la ONRC sa inregistrez o asemenea decizie.Exista vreun termen limita?Nici nu am stiut ca trebuie sa duc o asemenea decizie .Unde scrie?Va rog lamuritima.
Am cesionat un srl cu asociat unic la duoa persoane care inca nu au inregistrat cesiune la ONRC ..Ce trebuie sa fac daca acestia nu inregistreaza cesiune la ONRC?Mentionez ca eu le-am predat toate actele firmei in vederea modificarilor ,pe care ei vor sa le faca in statut(schimbare obiect de activitate etc)