avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1263 soluții astăzi
Forum Activitate Sariel

Activitate Sariel

Buna seara,domnule Valeriu ! multumesc mult pentru raspuns;nu am omis nimic;nu stiam ca ei sunt in restructurari;am semnat si o oferta de angajare prealabila contractului de munca, pe 29 iunie;inteleg ca ei au gasit aceasta modalitate;dar consider ca acest articol nu este in concordanta cu realitatea ;in sensul ca eu aveam stipulate in contract anumite obligatii pe care le-am indeplinit;pe cand articolul cu pricina,poate fi interpretat in defavoarea mea;oricum este in defavoarea mea;mi-am lasat un loc de munca pentru a veni aici;tot caut in jurisprudenta si inca nu am gasit nimic;va multumesc inca o data pentru timpul acordat;daca mai gasiti ceva care sa imi fie de folos,va multumesc anticipat.
Buna ziua tuturor!
Eu am fost angajata incepand cu data de 14.07.2008;aici se restructureaza departamentul;se desfac mai multe contracte in perioada aceasta de 30 zile;de proba;si eu voi primi o notificare;pe acest motiv;dar totusi se restructureaza un departament intreg;as vrea sa pot folosi celelalte notificari ca probe la dosar,intr-un eventual proces;sa dovedesc ca motivul a fost altul;celor care au contract de peste o luna oare li se acorda drepturi compensatorii?As vrea sa demonstrez in instanta netemeinicia acestei desfaceri unilaterale;motivul nu este cel invocat de angajator;sper sa imi dati si mie un sfat;Am plecat prin demisie(cu preaviz) de la celalalt loc de munca unde indeplineam o functie de conducere;#-o