avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 959 soluții astăzi
Forum Activitate JurnaleleNinei.blog

Activitate JurnaleleNinei.blog

O singura data la angajare...ulterior nu am primit un ex din fisa postului

Cornel Vasile a scris:

Ati primit fisa postului ?

In cazul meu (lucrez la o primariede municipiu...unde de altfel sunt si multe tensiuni)...ani de zile am incercat sa fac fata tensiunilor si intrigilor si am facut ce imi zicea sefa(pe atunci sef serviciu) si nu numai .... apoi a devenit director executiv ... si m-a chemat intr-o zi la ea si mi-a zis: "Nicoleta tu nu faci aici nimic" ... "Nicoleta x lucrari sunt ale biroului" ... "Nicoleta tu aici mai trebuie sa faci si alte activitati" ... doar ca in principiu mie nu-mi place "rahat" amestecat, iar acele "alte activitati" nu presupune castiguri suplimentare (alti colegi au "alte activitati" care le asiguta castiguri suplimentare) ... iar acele "alte activitati" pentru mine presupune ca trebuie sa cunosc felul in care se desfasoara sa invat lucruri noi (casierie si legislatie aferenta, secretariat si felul cum circula documentele), sa tolerez pretentii diferite de la o gramada de oameni de toate gradele ... in plus mie imi trebuie o hartie care sa-mi descrie clar ce "alte activitati" fac, sa-mi ateste faptul ca le-am facut si sa-mi descrie limitele acestor alte activitati