avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1776 soluții astăzi
Forum Activitate mitrica cristian

Activitate mitrica cristian

Buna ziua as avea si eu nevoie de un sfat eu va relatez cam cum a inceput si cum s-a terminat.

Bunicul meu a fost inselat de catre tatal meu si o familie de tigani sa isi vanda apartamentul facand un contract de vanzare cuparare cu o clauza ca acea familie sa aiba grija de el pana cand o sa moara. La vreo doua luni dupa incheierea contractului bunicul meu a decedat nu stiu din ce cauze pt ca nu m-au lasat sa il vad. Locul unde l-au inmormantat este pe numele meu si eu nu eram in oras in acel timp. Tatal meu, neavand buletin si nici un alt act de identificare a facut o declaratie scrisa in care a scris un cnp nu stiu daca este al lui ca cei de la cimitir nu mi-au aratat declaratia si a declarat ca locul acela este al lui. Cei de la cimitir au luatcererea ca au zis ca Mitrica Cristian Liviu este acelasi nume cu Mitrica:Liviu. As vrea sa dau administratia de la cimitir in judecata si sa il scot pe bunicul meu de acolo si sa il inmormantez peste sotia lui, acum el este inmormantat peste sora mea fara nici o aprobare. ce ma sfatuiti sa fac am dreptul sa cer si daune morale? In plus au mai si devastat pe acolo acum arata ca un cos de gunoi.

Va multumesc anticipat.