avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1624 soluții astăzi
Forum Activitate roxiteo

Activitate roxiteo

Răspuns la discuția Arhive Romarta Copiilor
Multumesc ...am sa incerc la arhive..
Buna seara.Sora mea a lucrat peste 20 de ani ,inainte de 1989,la magazinul Romarta Copiilor.De unde poate scoate adeverinta cu vechime in munca necesara dosarului de pensionare.Multumesc frumos...
Multumesc pentru raspunsuri......o seara frumoasa tuturor...
Multumesc de raspuns......deja am vorbit despre asta cu membrii comitetului.Voi preda stampila si restul documentelor la viitoarea sedinta a BEX.Asociatia functioneaza in regula si in legalitate si in urmatoarea perioada.....Intrebarea tuturor este....daca in aceste maxim 90 de zile,nu se gaseste totusi nimeni sa doreasca sa fie numit presedinte.....ce sa intampla mai departe?
Buna ziua.Cu multumiri anticipate....asi dori niste sfaturi despre ce am de facut mai departe.Timp de un an am indeplinit functia de Presedinte de Asociatie.Acum doua zile s-a tinut Adunarea Generala(la a doua stigare....caci la prima,de acum doua saptamani, au fost prezente doar 17 persoane).Pe ordinea de zi,care a fost afisata la avizier,impreuna cu data stabilita pentru AG,a fost trecuta atat alegerea comitetului executiv,cat si a unui nou Presedinte .Toate bune si frumoase pana la alegerea Presedintelui.....Din motive personale,nu mai doresc sa detin aceasta functie...Desi Asociatia noastra nu este una cu probleme,neavand restantieri si chiar cu destui bani in cont,nimeni nu a vrut sa fie numit Presedinte.Am fost nevoita sa inchei Procesul Verbal al AG,cu un nou comitet executiv,dar fara Presedinte.....Ce fac eu acum?....Cui predau stampila si celelalte documente ale Asociatiei? ....Daca in cateva zile...sau mai multe....se gaseste cineva din bloc,care nu a participat la AG.sa preia functia....cum se procedeaza?Este de ajuns ca noul CEX,sa intocmeasca Pv. in adunare doar a BEX?