Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Arhive Romarta Copiilor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Arhive Romarta Copiilor

Buna seara.Sora mea a lucrat peste 20 de ani ,inainte de 1989,la magazinul Romarta Copiilor.De unde poate scoate adeverinta cu vechime in munca necesara dosarului de pensionare.Multumesc frumos...
Dovada vechimii în muncă și în specialitate pentru perioadele până la 31 decembrie 2010 se face cu carnetele de muncă sau cu adeverintele de vechime in situatia in care nu s-a intocmit carnet de munca, perioada nu este mentionata in carnetul de munca ori s-a pierdut carnetul de munca.

Vedeti daca va pot ajuta pentru arhiva:
Direcţia Arhivelor Naţionale ale Municipiului București
Adresa: Bucureşti, Calea Văcăreşti, nr. 470, sect. 4.
Telefon Relaţii cu Publicul: 021/332.07.71;
telefon Relaţii cu Publicul, prin centrală: 021/303.70.80, la interior 15269

Telefon Secretariat: 021/303.70.80, la interior 15251
Fax Secretariat: 021/332.52.35
E-mail: smban@arhivelenationale.ro
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc ...am sa incerc la arhive..