avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Arhive Romarta Copiilor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Arhive Romarta Copiilor

Buna seara.Sora mea a lucrat peste 20 de ani ,inainte de 1989,la magazinul Romarta Copiilor.De unde poate scoate adeverinta cu vechime in munca necesara dosarului de pensionare.Multumesc frumos...
Cel mai recent răspuns: roxiteo , utilizator 13:36, 6 Martie 2021
Dovada vechimii în muncă și în specialitate pentru perioadele până la 31 decembrie 2010 se face cu carnetele de muncă sau cu adeverintele de vechime in situatia in care nu s-a intocmit carnet de munca, perioada nu este mentionata in carnetul de munca ori s-a pierdut carnetul de munca.

Vedeti daca va pot ajuta pentru arhiva:
Direcţia Arhivelor Naţionale ale Municipiului București
Adresa: Bucureşti, Calea Văcăreşti, nr. 470, sect. 4.
Telefon Relaţii cu Publicul: 021/332.07.71;
telefon Relaţii cu Publicul, prin centrală: 021/303.70.80, la interior 15269

Telefon Secretariat: 021/303.70.80, la interior 15251
Fax Secretariat: 021/332.52.35
E-mail: smban@arhivelenationale.ro
Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Martie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc ...am sa incerc la arhive..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara, as dori daca ma puteti ajuta sa stiu pt arhiva acm ... Natalia78 Natalia78 Buna seara, As dori, daca ma puteti ajuta, sa ma indrumati unde ma pot adresa pt arhiva ACM nr 2 Bucuresti, în vederea obținerii unei adeverințe de vechime? (vezi toată discuția)
Hristos a inviat. va rog sa ma ajutati.cum pot sa obtin o adeverinta ... oance virgil oance virgil hristos a inviat. va rog sa ma ajutati.cum pot sa obtin o adeverinta de grupa a 2 a de munca ,de la I TEXTILA AURORA BUC .MENTIONEZ CA SA DESFIINTAT este ... (vezi toată discuția)
Bună ziua unde as putea găsi arhiva la autotitan sa de pe strada ... Nycole85 Nycole85 Bună ziua unde as putea găsi arhiva la autotitan sa de pe strada Smârdan nr 29 bucuresti,pentru adeverinta de vechime cu grupa 2-a de munca,tatal meu are o ... (vezi toată discuția)