avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 178 soluții astăzi
Forum Activitate ClaudiuNicola

Activitate ClaudiuNicola

Buna ziua,

Revin dupa o perioada lunga in care am tot negociat si discutat cu banca, si dupa ce m-au informat ca eu am calitatea de garant si de imprumutant, am reusit sa ies ca si garant.
Problema acum este ca nu pot iesi ca si imprumutant deoarece fosta sotie nu se incadreaza cu salariul.
Aveti idee cum proceda eu in aceasta situatie? S-a mai confruntat cineva cu acest caz?
Nu gasesc intelegere sa poata veni cu un alta coplatitor sau sa plateasca diferenta.

Va multumesc,
Claudiu Nicola
Va multumesc mult!
O seara buna!

Buna ziua,

Am divortat prin notar si nu am specificat, trebuia atunci sa specific un termen, acum este prea tarziu, nu?

Va multumesc,

Buna ziua,

Am cerut acordul bancii pe care l-am primit, am modificat actele la casa pe un singur proprietar, dar pentru ca fosta sotia nu se incadreaza sa preia creditul, eu inca apar coplatitor, si as vrea sa imi achizitonez si eu un imobil, dar nu pot din aceasta cauza. Exista o posibiliate prin care sa am un termen limita la care ea sa isi gaseasca alt coplatitor? Desi avand in vedere ca am acordul bancii si nu mai sunt proprietar, nu pot iesi ca si coplatitor? Va multumesc!


Buna ziua,

Cum se mai poate iesi ca si coplatitor dintr-un credit ipotecar dupa divort? Avand in vedere ca actele de proprietate sunt modificate si eu nu mai sunt proprietar, am ramas doar cu titlul de coplatitor in credit?

Va multumesc,