avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate Existent

Activitate Existent

Buna ziua ,am primit un apartament prin donatie de la părinți mei fără clauze ,după vre-o 4 ani m-am însurat iar mamei mele nu îi convine de soția mea si pentru ca eu nu am vrut sa o dau afara din casa acum ma dat in judecata pentru a obtine revocarea donatiei spunând că eu am bătuto ,înjurat-o amenințaț-o etc...dar inainte de toate astea mama mea sa dus la apartament unde era doar soția mea si copilul si a luat-o la bătaie am filmare.. apoi am cerut ordin de restricție sa nu sa mai poata apropia de soția mea sau copil a venit si politia care i-au întocmit un dosar penal pt tâlhărie, de atunci ma dat in judecata .nu are dovezi, nu are clauze ,are doar 2 martori falsi vecini de ai iei care pt 2 bani spun orice sunt "oameni necajiti' mama este despărțită de tatăl meu dar cand mi-au donat a fost chemat si tatăl meu sa semneze de către notar. Poate revoca donația cu 2 martori falsi ,ce pot spune ca eu am bătuț-o înjurat-o, amenințaț-o etc cand a bătut-o pe soția mea am venit si eu in tara pt ca politia ma pus si pe mine sa dau declarație si am declarat exact ce stiu si politisti: ca a bătuto amenințaț-o etc..mentionez ca am investit in jur de 10 k eur in acest apartament de cand mi-a fost dat de părinți ,nu am toate chitantele,de la toate materialele pentru ca de multe ori am trimis bani lu mama din străinătate și ea a cumpărat o 50% din materiale la care eu nu am bonurile