avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Activitate andrutza_boricik

Activitate andrutza_boricik

Va multumesc frumos pentru lamuririle date. am citit si eu legea aceasta la cateva minute dupa ce am trimis mesajul meu pe acest forum. am descoperit-o intamplator dintr-un mesaj tot de la dvs. eu citisem ca veniturile nu trebuie sa depaseasca jumatate din salariul mediu pe economie, dar probabil legea a fost modificata. oricum., va multumesc inca odata pentru raspunsul dvs. acum stiu ce am de facut.:)
Buna ziua! sunt noua pe acest forum si sper ca nu incalc vreo regula a acestui forum asa de la inceput. am si eu o mare nelamurire. beneficiez de o pensie de urmas de erou martir de pe urma tatalui meu care a murit in Revolutia din 1989. acum sunt studenta in anul II si as vrea sa stiu daca exista riscul sa pierd pensia in situatia in care m-as angaja cu carte de munca sau contract. am citit legea pensiilor , stiu ce drepturi imi revin, insa nu se mentioneaza nicaieri situatia in care m-as angaja , ce se intampla cu pensia. exista vreo lege speciala care sa reglementeze aceste lucruri?Va multumesc anticipat! astept raspunsurile dumneavoastra.