avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum Activitate Dany101

Activitate Dany101

da nu vad care e rostul acelei declaratii nu e inregistrat ca pers la impozit si suma care se plateste de cand nu mai e nimic la pausal e modica plus nu inteleg scopul urmaririi nr de persoane si faptul ca plata se face ca atare in apartament parca ar fi securitetea de pe vremuri, putea sta 10 sau 1 cum afecteaza acest fapt ca trebuie taxati pe pers curatenia pe scara se face tot pe 3 mp din fata usii iar faptul ca locuiesc mai multi nu inseamna ca se face mai dess cu lumina la fel daca stau 10 platesc 10 desi probabil nu mai vine nimeni pe cand pe aia care ii viziteaza de 20 de ori 3 prieteni pe zi plateste 1 pers la curent, asta ca idee oricum nu mai are nimeni becuri permanente acum sunt cu senzor sinu consuma mai nimic,

a si mai e si adm, elibereaza chitanta fiecarei pers din ap, e taxat si ala la per, nu sunt batut in cap dar ca idee trei sferturi din din adm nu stiu care le sunt responsabilitatile, deci in loc sa stea cu ochii pe balcon sa vada cine intre si iesa mai bine si-ar invata indatoririle.
Revin si eu cu o intrebare poate administratorul sa treaca la intretinere pe cineva, problema este in felul urmator, fratele meu a s-a apucat de o curatenie capitala la locatia unde este proprietar, inregistrat la fisc, si platitor de intretinere la locatia lui, datorita de amploarea lucrarii si extinderea ei, nu am mai putut locui acolo, si a venit sa stea cu mine de vreo 2 luni, intrebarea mea e normal ca el sa plateasca, sau ma rog eu sa platesc pt el deoarece mi-a fost trecut la intretinere el are adresa fiscala in alta parte, este platitor, proprietar in alta locatie unde plateste odata intretinere, intrebarea mea e cum face nea administrator dovada ca el sta la mine cand el are alta adresa in buletin la el nu pe adresa mea eu nu il am trecut la fisc,adresa unde e obligat sa plateasca tot, e normal sa plateasca si la mine, e normal sa platesti daca esti inregistrat la alta locatie că, fuzic nu poti locui in doua locuri deodata mentionez ca nu e el proprietar si pe adresa mea,