avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Activitate Madalina@@

Activitate Madalina@@

Multumesc de răspuns...Aveti foarte mare dreptate,problema la mine este ca anual am depus undeva la 7 mii de lei ,tot în ideea sa am ceva strâns (ca asa au zis cei de la banca) cineva ar trebui tras la răspundere,pt ca în momentul când am fost aburita de cei de la banca,un contract inițial nu mi l-au dat sa îl citesc eu am crezut ce spunea angajata bancii(mai era și cunoștință,am mers pe incredere) plus ca cei de la aegon la banca când incheii contractul nu îți da un contract pe care sa îl citești, aseară am cautat prin toate mail urile primite de la ei și am găsit și contractul(ei trimit contractul prin mail) si cine sa îl citească dacă la banca angajata insista ca e super avantajos și ca după 3 ani ai niște bani acolo grămadă (dar nu pt tine,ci pt Aegon) .. am aflat cu stupoare ca am plătit în 3 ani 20.000 lei degeaba ,pt ca din banii ăștia după 3 ani imi oprește Aegonul nu stiu pt ce (ca rata la ei nu am făcut ca să am vreun beneficiu) am plătit o firma asa ca nu aveam eu ce face cu bani..din banii depusi 61.78% ii opresc pt nu stiu ce chestie care e scris în contract ca doar ei inteleg si inca 25% pt încă o chestie tot inventata de ei în contract.
Si ca o paranteza dacă era sa citesc încă de la început contractul,tot nu mi-as fi putut da seama ca după 3 ani si în acești 3 ani dacă ii scot nu retrag nimic....pt ca în tabel care e în contract..în primii 3 ani apare în dreptul lor 100% la retragere..însă e 100% pt ei..asta nu as fi știut pana anul trecut când am vrut sa reziliez..mi-au spus telefonic ca dacă nu împlinesc 3 ani nu retrag nimic..am plătit 3 ani ca să aflu ca eu din 20.000 de lei mai primesc undeva la 5.700 lei
ÎNȘELĂTORIE, HOȚIE..ar trebuie sa se rezolve cumva și ar trebui INFORMAȚI cat mai mulți oameni despre acest FURT.
Asa se îmbogățesc unii pe naivitatea altora.
As vrea totuși sa găsesc o rezolvare..de plătit nu as vrea sa le mai platesc .
Plus ca în contract mai e scris ca dacă nu plătești la timp ratele alea sau primele cum spun ei ..la final nu beneficiezi de toți banii..și mai au ei un fel de calcul în contract..dacă ceri retragere parțială din suma inițială.. ei au un exemplu : la 15.000 de lei ..*50% =7.500 (care ar trebui sa ții dea ) insa din ăștia 7.500 nu stiu cum acolo în ex ajung la 6.000*1%= 60 lei (care iar ii opresc ei și iti da tie 5.940 lei..deci nu e 50% din suma la retragere parțială. O sa atașez și imagini dacă pot.la tabel și la exemplu.
Buna ziua .ma aflu în aceiași situație ca multi dintre voi..am 3 ani de când am făcut contractul..nu mi sa explicat mai nimic la banca BT..decât căci după 3 ani imi pot retrage banii dacă nu mai vreau sa continui.acum aflu de la Aegon de cei 61.78% si încă 25% din fondul de rascumparare..am rămas blocata când am aflat ca de fapt eu am dat niște bani pt ei..nu pt mine..vreau și eu sa semnez petiția si vreau mai multe detalii cum as putea sa îmi recuperez banii,dacă cineva mi le poate oferi,va rog !
coc.madalina@yahoo.com adresa de mail pt petiție