avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Activitate Alinia-Lacramioara

Activitate Alinia-Lacramioara

Buna seara deranjez cu o problema . Am o datorie am fost la notar de la datorie și mi-am luat angajamentul ca voi plăti dar momentan nu am in loc de munca și azi dimineața un domn de la poliție a venit acasă și i-a zis mătușei mele ca dacă nu merg la poliție ma va da in urmărire generală eu sunt momentan in străinătate am grija de doua nepoate care merg la grădinița încă nu mi-am găsit de munca , se poate așa ceva ? Va rog sa ma ajutați cu un răspuns și cu ce ar trebui sa fac in aceasta privința . Mulțumesc
Sincer va spun imi e teama sa ies sa duc si gunoiul ... El ma urmareste , intreaba pe toata lumea de mine ... si cu facebookurile false facute cu numele meu si posteaza poze intime cu mine credeti-ma va rog ca ma duce la saturatie si cateodata imi vine sa imi pun capat zilelor poate asa scap de el ...nu vreau sa fac pe victima dar mi-a facut deja prea multe si se aduna ...
Si as avea vreo sansa sa ma lase in pace ?
Am avut o relatie in trecut cu o persoana care este insurata , dar eu nu vreau sa mai am nicio legatura cu aceea persoana dar ea nu vrea sa ma lase in pace , ma amenintat cu moartea , ma jigneste in ultimul hal ,eu cu aceea persoana am intretinut si relatii sexuale iar ea ma ajuta financiar si acum imi scoate ochii imi zice sa ii dau bani inapoi ca daca nu ii da va iesi rau . el imi face profile de facebook cu numele meu si vorbeste cu alte persoane ca si cum as fii eu , imi posteaza poze iintime cu mine pe reteaua de socializare . am o intrebare se poate face ceva in privinta asta ? El ma urmareste mereu este instare sa plateasca lumea sa ii de-a informatii despre mine . imi este teama, vreau mai multe pareri . Daca e o persoana cu bani si nume in orasul nostru oare ma va lua politia in seama ???
Va multumesc din suflet pentru sfaturi .
As merge la politie dar imi este teama , aceasta persoana are bani si nu stiu poate nu ma va lua in serios politia . Imi puteti da un sfat va rog din suflet . Am ajuns sa ii raspund la telefon doar de frica sa nu ma denigreze ca el de oftica spune multe , la fel si pe retelele de socializare posteaza poze cu mine cand nu ii raspund la telefon
As merge la politie dar imi este teama , aceasta persoana are bani si nu stiu poate nu ma va lua in serios politia . Imi puteti da un sfat va rog din suflet . Am ajuns sa ii raspund la telefon doar de frica sa nu ma denigreze ca el de oftica spune multe , la fel si pe retelele de socializare posteaza poze cu mine cand nu ii raspund la telefon
Am avut o relatie in trecut cu o persoana care este insurata , dar eu nu vreau sa mai am nicio legatura cu aceea persoana dar ea nu vrea sa ma lase in pace , ma amenintat cu moartea , ma jigneste in ultimul hal ,eu cu aceea persoana am intretinut si relatii sexuale iar ea ma ajuta financiar si acum imi scoate ochii imi zice sa ii dau bani inapoi ca daca nu ii da va iesi rau . el imi face profile de facebook cu numele meu si vorbeste cu alte persoane ca si cum as fii eu , imi posteaza poze iintime cu mine pe reteaua de socializare . am o intrebare se poate face ceva in privinta asta ? El ma urmareste mereu este instare sa plateasca lumea sa ii de-a informatii despre mine . imi este teama