avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 955 soluții astăzi
Forum Activitate 12pisi

Activitate 12pisi

Buna ziua,

As dorii si eu ajutor din partea dumneavoasta , locuiesc la etajul 4 la ultimul etaj al blocului unde am o problema de 4 ani daca nu de mai multi cu acoperisul blocului mai exact cand ploua afara ploua si in casa peste tot sufragerie ,bucatarie si dormitor ,balcon,stau cu ciolofane pe jos cu tavi oale ligheane ca sa nu inund si pe ceilalti locatari,numai spun de igrasie si mucegai si tencuiala de pe pereti cazuta.Am sesizat asociatia de locatari le am dat poze i am chemat si in casa ca sa vada si nu vor sa ma ajute cu nimic.In schimb au incasat suma de 500 de ron de la fiecare apartament pentru reparatii,care au fost doar sa schibe un bec ars un burlan si un interfon ,dar in nici un caz sa faca reparatii la acoperisul blocului.Acum asociatia de locatari nu vrea sa imi mai incaseze suma lunara de plata la intretinere si platesc la banca aceasta suma lunara ca sa nu raman restanta la intretinere .Acum spunetimi dumneavoastra ce ar trebuii sa fac ,am fost la primarul din orasul meu si a aspus ca nu ma poate ajuta sa iau legatura cu presedinta blocului care dansa cand am contactat o mi a spus ca ea nu are treaba .V a rog frumos daca ma puteti ajuta cu o informatie cu un sfat astept cu drag raspunsul dumneavoastra.Va multumesc!