avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2225 soluții astăzi
Forum Activitate piesebuldo

Activitate piesebuldo

Se poate sa imi recomandati un avocat din Judetul Ilfov?

Multumesc
Buna ziua!

Am achizitionat un teren langa centura Bucurestiului, in vederea construirii unui spatiu de depozitare, in zona fiind numeroase hale, dar si un cartier de locuinte la aprox 100 ml.
Terenul, conform certificatului de urbanism primit de fostul proprietar figureaza a fi intr-o zona de locuinte.
Avand in vedere faptul ca in imediata vecinatate a terenului sunt numeroase hale, am facut solicitare la Primarie de Puz, in vederea schimbarii destinatiei terenului de la zona de locuinte la spatiu de depozitare, adresa ce mi-a fost refuzata fara a fi introdusa in Consiliu.
Ulterior am depus o cerere de certificat de urbanism pt a putea construi un garaj/ spatiu de depozitare, cerere ce mi-a fost iarasi refuzata.
Mentionez ca am solicitat de la cadastru , cartea funciara de la terenurile pe care au fost construite spatii de depozitare, situate pe aceeasi parcela cu terenul achizitionat de mine si am observat ca au primit autorizatie pt spatiu de depozitare/showroom si birouri.

Ce pot sa fac in aceasta situatie, in care legea nu se aplica in mod egal pt toti cetatenii?
Cum poate cineva la cativa metri de terenul meu sa obtina autorizatie de constructie iar eu nu pot obtine?