avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1516 soluții astăzi
Forum Activitate miriuc56

Activitate miriuc56

In primul rand doresc sa va multumesc de sugestie. Aveti mare dreptate nimc nu e sigur in viata, tocmai de aceea ne-am dorit sa fie nepotul si el in drept pe contractul de vanzare cumparare.
Stiam ca donatiile sunt atacabile si de aceea am considerat ca nu e in regula astfel de contract. Sotul mai are un copil dintr-o casatorie anterioara si nu mai dorest ca acesta sa mai aibe drept si asupra imobilului deoarece a beneficit de alte venituri din partea lui .
AVem increderea ca casnicei fiicei va dainui si nu vor fi probleme si consideram ca e in regula sa fie ginerele trecut in contract.
Revin si va intreb daca e posibil asa cum am mentionat - CV catre fiica ginere si nepot (copilul acestora _ minor) multumesc,
o zi buna
Buna ziua,
Va rugam frumos sa ne sfatuiti cum am putea proceda pentru a putea face contarct de vanzare cumparare ficei si ginerului precum si nepotului(minor 2 ani)fiul acestora. Am vrea sa trecem jumatate din casa pe parintii copilului si jumattae pe nepot. VA rugam sa ne spuneti daca exista vreo posibilitate sau ce fel de contarct e posibila pentru aceasta cauza.