avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 931 soluții astăzi
Forum Activitate berbec60

Activitate berbec60

Buna ziua
Ce pot face daca arhiva care detine actele la firma la care am lucrat nu are decat niste state de plata ,iar eu am lucrat in grupa a 2 a si colegii mei care au lucrat cu mine in aceelasi loc de munca au primit adeverinte cu sporuri de munca periculoasa si adeverinte de gr2 ?
Mentionez ca fabrica s-a inchis in 2001.Cei de la arhiva au spus ca nu mai detin aceste dovezi.
Multumesc.
Multumesc pentru sugestie.
Va rog sa-mi comunicati cum ar fi trebuit sa decurga aceasta mutare a locului de munca legal si ma frefer aici la:
Instiintare
daca conteaza acceptul meu pentru acest lucru
termen de mutare pentru ca dupa o zi pe alta seamana a hartuire.
si nu in ultimul rand motivele
Daca mai sunt si alte criterii va rog sa mi le comunicati .
in afara de o instiintare nu am primit nimic.
Multumesc.
Buna ziua
Ce pot face daca firma la care lucrez m-a anuntat pe data de 31.01,2022 ca pe data 01,02.2022 sa ma prezint la un loc de munca la 47 km.(fara acordul meu) mai departe decat actualul loc fara nicio instiintare prealabila.
Multumesc
Răspuns la discuția DREPT CIVIL
Multumesc.
Vom programa intalnirea.
Răspuns la discuția DREPT CIVIL
Este legal .Ce lege imi da dreptul sa fac acest lucru.
Multumesc.
Răspuns la discuția DREPT CIVIL
Promisiunea nu este trecuta in cartea funciara.Terenul nu are cadastru.Succesiunea a fost dezbatuta.Au ramas 2 mostenitori.In precontract scrie ca cumparatorul de obliga ca la o saptamana de la efectuarea cadastrului va incheia vanzarea.Au trecut 14 ani.
Discuție DREPT CIVIL
In anul 2007 am incheiat un precontract de vanzare a unui teren in care plata a fost facuta integral .In acest precontract se stipuleaza ca actul final de vanzare -cumparare se va incheia la 7 zile dupa efectuarea cadastrului si implicit intabularea acestuia.Ce putem face ca sa incheiem acest act deoarece au trecut 14 ani si toate tentativele noastre de contactare a cumparatorului au esuat si ma refer aici la emailurile date catre imputernicitul cumparatorului .Mentionez ca unul din vazatori a decedat.De asemenea impozitul este platit de catre noi la zi.