avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2137 soluții astăzi
Forum Activitate alexremus

Activitate alexremus

Buna ziua.pe scurt,am o reclam.prin 112,acum 2 ani de zile,in ziua alegerilor prez.cand mi-au fost caucicurile taiate.Cu toate ca am explicat faptul ca vecinul are inregistrat pe camere evenimentul,politia din comuna (cea nationala) m-a tot mintit ca vor veni,ca nu au timp,ca se va rezolva etc.pana a expirat si inregistrarea si au trecut cei 2 ani.
In urma cu aprox.2,5 luni am o alta reclam.trimisa recomandata,precum vecinul a construit o casa fara autoriz.si mi-a mutat gardul dintre proprietati si de asemenea refuza sa se implice spunand-umi sa am rabdare.
Toata discutia am purtat-o cu asa zisul ,,sef de post,,al comunei,raspuns nu vra sa-mi dea in scris,nr de inregistrare de asemenea,daca-l reclam la primar...acesta ma,, toarna,,si totul se intoarce inpotriva mea,...nu sunt de loc din acea localitate,am cumparat o proprietate in urma cu cativa ani...
Buna ziua.Care este acum termenul de solutionare sau pasi care se fac dupa ce ajunge sesiz.la inst.de cont.adm.ptr ?
Buna ziua. Ptr.o reclamatie trimisa cu recomandata-confirm.de primire catre politie,exzista termen ,,legal,,de a primii raspuns (nici vorba de solutionare) ?
Ce pot sa fac daca dupa aprox.60 zile,sau DOI ANI de zile politistul nu are,,timp,,nici cel putin sa dea semn ca ar fi interesat in solutionarea reclamatiei in care sunt pagubit si serios afectat ?
Am depus o reclamatie la primarie,termenul legal de a primii raspuns a fost depasit,primaria refuza sa trimita raspuns in scris.
Cui reclam si care este,,pedeapsa,,ptr.refuz de a trimite un raspuns in termen legal?