avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Activitate claus10

Activitate claus10

Intre timp ar cam trebui sa le dau raspunsul celor de la casco dak deschis sau nu dosarul la ei.Grea decizie dar oricum nu am incotro...
O sa va informez cu privire la ce o sa-mi spuna cei de la CSA dar cred ca o sa mai dureze pt ca mi-au dat un termen de 1 luna
Pana la urma nici nu o mai repar,dar sa-mi de-a atunci banii pe ea(75% din suma asigurata),asa mi se pare corect atata timp cat nu vor sa mi-o repare

Apropo am depus si o sesizare la CSA.Sa vedeem ce raspuns o sa-mi dea
Pana la urma nu stiu daca cel care m-a lovit ar trebui sa ma despagubeasca ci aia de la asigurari carora le-a dat banii pe polita.(oricum aia de la casco m-au dezamagit de tot,pt ca ei ar fi trebuit sa-mi de-a aia 9800 de euro la cat e asigurata masina, incat nu-mi vine sa mi mai fac casco la masina;cel putin la ei nu)
In urma cu 1 luna si jum a avut un eveniment auto.Cineva a intrat in intersectie pe rosu si m-a lovit din lateral.Tipu era asigurat la Omniasig.Am deschis initial dosarul de dauna la Omniasig ca dupa 1 luna sa aflu ca valoarea reala a masinii mele este de 6500 euro{ford focus c-max 2004},iar valoarea reparatiei de 11000 euro.Am deschis acum dosar pe casco la Carpatica dar cei de acolo nu mi accepta devizul de la pt ca nu au conventie cu ei si mi au facut un deviz dupa audatex,costul reparatiei fiind de 7000 de euro.service. Acum cei de la Carpatica ma trimit si printr-un service fantoma unde au ei conventie si ii costa 45 lei/ora.Nu inteleg de ce la unii e dauna totala si la altii nu.Masina e asigurata la 9800 euro si mi au zis ca daca vreau sa o repar trebuie sa dau io diferenta pana la 11000