avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1777 soluții astăzi
Forum Activitate eusebia

Activitate eusebia

Răspuns la discuția mostenire
Multumesc pt raspuns,dar atunci intervine o intrebare:Daca se dezbate mostenirea cu bunurile care mai exista acum si ulterior ,prin instanta dovedesc ca acele contracte nu sunt tocmai legale se poate face o suplimentare la mostenire?
Discuție mostenire
Buna ziua
Sa va explic problema mea:amandoi parintii au murit de cativa ani si au lasat 2 mostenitori(eu si sora mea).Mama detinea un teren mostenire de la parintii ei si am reusit sa-l cistigam prin tribunale si procese (cu vecinii care au stapinit abuziv),dar toate astea au durat ani si bani cheltuiti doar de catre mine.In toti acesti ani eu am ingrijit acel teren.Acum sora mea vrea sa-l impartim ,dupa ce ea a reusit sa i-a de la tatal meu aproape toate terenurile ,mostenirea lui(prin contract de vinzare- cumparare????). Trebuie sa dezbatem mostenirea si sa impartim acest teren si niste resturi.Mentionez ca eu am testament lasat de ,mama mea pt toate bunurile ei.Pot sa castig acest teren ,fara ca sora mea sa nu aiba drept ? Va rog din suflet sa ma ajutati si sa ma sfatuiti.