avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Activitate trryy26

Activitate trryy26

Răspuns la discuția divort
Apartamentul fost primit ca donatie ptr mine de la parintii mei, spunanad ei ca orice s-ar intampla apartamentul sa ramana al meu (acum doresc doar sa verific acest lucru) Creditele sunt dobandite in timpul casniciei. Care ar fi primul pas pe care ar trebui sa il fac pentru demararea divortului, as vrea ca totul sa se desfasoare cat mai amiabil. UN sfat as dori si in posibilitatea in care sotia nu va dori sa imi acorde divortul, am inteles ca daca ea nu doreste procedura poate dura mult timp. Va multumesc anticipat pentru raspunsurile primite.
Răspuns la discuția divort
va deranjez si eu cu o problema din aceeasi categorie..de aceea nu am ami deschis un topic nou
Sunt casatorit de 4 ani , timp in care am primit un apartament prin donatie de la rude, am cumparat un autoturism prin credit, si am efectuat si un credit de nevoi personale.
Intrebarea pe care o adresez duneavoastra este: am sanse sa raman doar eu cu apartamentul fara ca acesta sa intre in procesul de partaj? Cum se va efectua partajarea creditelor? Conteaza aportul salarial al fiecaruia sau nu conteaza?