avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Activitate miky.deea08

Activitate miky.deea08

buna ziua..sunt aici deoarece ma confrunt cu o problema
Mama m-a adus sa stau 6 luni la tara , fara sa imi zica ca stam aici atat de mult..pentru ca stie ca nu imi place sa stam aici.
Pentru ca am o matusă care mereu imi gaseste motiv sa se certe cu mine si etc.. si acum recent a aflat si ea de la mama ca sunt impreuna cu un tip de 8 luni, si diferenta de varsta este doar de 5 ani intre noi doi. Ma rog pe langa toate astea matusa mea i-a bagat prostii in cap mamei mele sa numai ma lase sa ies afara o perioada ca poate ne despartim si sa imi gasesc alt baiat de varsta mea sau deloc..Mama m-a tinut in casa 3 luni nici in fata portii nu ma lasa sa ies, sau pana la magazin.. Si matusa mea tot ma ameninta ca mai bine sa imi vad de ale mele , sau ma jignea imi zicea ca o sa ajung “curva” , ca imi sta gandul la baieti... Si nu este adevarat..Si astazi a dat in mine matusa-mea ca spusesem o gluma la telefon si ca era nervoasa ea din alte cauze , si m-a lovit fix in cap si mi-a facut scandal ca nu sunt buna de nimic decat de glume..si mama mea stie ca a dat in mine si ca m-a jignit si nu ii spune nimic deloc ii convine ca ii da bani si tigari..
Pe langa am o situatie la scoala destul de buna,mama mea nu este angajata si acum trebuie sa locuiesc aici..inca 1 an. Am 16 ani si 8 luni ,17 aproape, si ma gandesc sa ma mut la prietenul meu daca este posibil si legal ,fara ca el sa pateasca nimic?