avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Activitate mimishor

Activitate mimishor

Răspuns la discuția una mica despre bacalaureat
deci sa inteleg ca genul de activitate pe care am intrepirins-o se poate taxa cu amenda penala? aveti idee pt cunostintele mele generale cam cat e acea amenda? multumesc
Răspuns la discuția una mica despre bacalaureat
o singura persoana amabila mi-a dat un mesaj privat in rest nimeni nu s-a obosit sa-mi zica daca copiatul prin telefon are vreo pedeapsa posibila atat pt cea din sala cat si pt cea care vb la telefon ma intereseaza acum ca fapt divers deoarece fapta a fost facuta si nu prea am dormit bine in noaptea asta
va rog
Da, stiu ca ar fi trebuit sa ma pregatesc foarte bine, ca nu e frumos sa trisezi la un examen etc etc dar uite ca sunt in situatia in care la matematica nu am reusit sa iau in conditiile in care la celelalte mai putin de 7 nu am luat si am nevoie de o nota de trecere. As vrea sa nu pierd un an din viata in care as putea face o scoala postliceala de asistente medicale scoala ce nu are nici cea mai mica tangenta cu matematica si nici la profilul meu prea multa matematica nu am facut. Am scris lucrurile astea ca sa nu ma luati la misto si nici sa imi faceti morala. Sper sa ma intelegeti. Sa arunce cu piatra cine nu a copiat sau nu a vb cu colegul din spate la vreun examen.

Eu sau prietena care m-ar ajuta la matematica prin telefon la a doua sesiune de bac riscam ceva in cazul in care suntem prinse? O amenda penala ceva ? Au dreptul in cazul asta sa imi confiste telefonul si handsfree-ul? Mai exact ce mi se poate intampla cel mai rau?

Multumesc anticipat pt raspuns si posibila intelegere.