avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 460 soluții astăzi
Forum Activitate Alexu17

Activitate Alexu17

Revin cu un mesaj pe care l-am primit din partea contabilei. Poate clarifica cineva de aici ? Nu mai inteleg nimic .

"Buna ziua
- trebuie sa tineti cont ca spatiul trebuie sa fie declarat ca P.L. si sa obtineti aut de functionare de la Primarie. Nu trebuie neaparat sa fie comercial...punctul de lucru se poate deschide indiferent de destinatia ulterioara."
Multumesc domnule Lucian. Exista si varianta de spatiu pentru prestari servicii ? Ce implica acest lucru ?
Acolo a fost salon de infrumusetare. Cum a functionat ? Schimbarea in spatiu comercial dureaza f.mult si e costisitoare. Alta solutie ?
Vreau sa deschid un studio de fitness, in Iasi, doar clienti personali pe baza de programare. Nu sala clasica cu aparate.Precizez ca nu comercializez nimic. Mi-am facut singur un srl cu cod caen 9313. Am gasit un spatiu care e foarte ok pentru ce vreau eu sa fac dar in cf e trecut spatiu locativ. Am inteles de la contabila ca nu pot obtine autorizatia de functionare de la primarie in cazul asta. Am intrebat si o firma care se ocupa cu infiintarea firmelor,actelor,etc . La fel.Ce solutii am ? Neaparat sa fie spatiu comercial ? Imi e greu sa cred ca toate blocurile de la parter , unde sunt activitati, sunt prevazute sau transformate in spatii comerciale. Va multumesc