avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate Stelee

Activitate Stelee

Totusi, firma nu are drepturi de autor pe numele ei. Daca eu infiintez o firma cu numele "floricica de colt" asta nu inseamna ca numele acesta nu mai poate fi folosit fara acordul meu. De exemplu informatia "pos-ul nu mai are role de hartie, trebuie cumparate role" poate fi postata?
Multumesc pentru informatii.
Sunt telefoane personale. Intreb, da, nu-mi dau seama unde in contractul de munca ar putea scrie asa ceva.
Intreb pentru ca am creat impreuna cu colegii de munca un grup de Whapp iar angajatorul ne pune sa-l stergem argumentul fiind ca grupurile de munca sunt interzise daca nu sunt monitorizate de un superior.
Pot angajatii unei firme forma un grup pe whatsapp fara acordul angajatorului?

Multumesc.
Am inteles. E ok. Multumesc frumos de raspunsuri.
Operatiune economico-financiara presupune interactiune intre entitati diferite iar scoaterea banilor din casa strict nu intra la asa ceva.
Aveti cumva un link spre vreo reglementare unde se specifica mai clar? Am cautat si n-am gasit mare lucru.
Am inteles si multumesc. Totusi, care-i logica? Plata" inseamna ca banîi isi schimba proprietarul. Aici banii raman in interiorul firmei atat ca trec din buzunarul a in buzunarul b.
Sa pun si finalul. Politia a facut totusi apel iar la apel (erau 30 de zile de la data instintarii de le plic, nu 30 de zile de la pronuntarea sentintei), judecatorul mi-a schimbat amenda in avertisment si primaria mi-returnat banii, ma rog, i-a scazut din impozit cum am cerut.