avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1149 soluții astăzi
Forum Activitate VIORICA IORGULESCU

Activitate VIORICA IORGULESCU

Răspuns la discuția contract subinchiriere
anexa 1 nu exista, este doar mentionata in ctr, chiriasul m-a tot dus cu vb ca obtine acordul, ca nu e nici o problema etc
Răspuns la discuția contract subinchiriere
In contractul de subinchiriere este specificat ca are 3 anexe: acordul proprietarului, anexa cu spatiu, intabularea. Punctul de lucru este in Bucuresti(ar trebui sa fie). Neavand acordul nu pot face nimic
Răspuns la discuția contract subinchiriere
MULTUMESC DE RASPUNS

in contract e specificat ca acest contract contine acordul proprietarului, insa nu l-am avut. In cazul in care nu se poate obtine acordul proprietarului mai exista o alta varianta de a obtine deschiderea punctului de lucru? se poate cu cesionare de parti sociale sau cu asociere in participatiune?


Ideea este ca am bagat cava bani in amenajare si nu stiu ce sa fac, sunt disperata
multumesc
Buna seara,

Am nevoie de un sfat.... am subinchiriat un spatiu comercial, chiriasul s-a obligat prin contract ca-mi va obtine aprobarea de la proprietar si acest lucru nu s-a intamplta inca, au trecut mai bine de 5 luni. In tot acest timp eu platesc chirie si nu- l pot folosi. Ce as putea face , exista o alta varianta pentru a putea deschide punct de lucru


multumesc,