avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Activitate Opreamatius

Activitate Opreamatius

Răspuns la discuția Permis anulat in Anglia


Raz2020 a scris:

Mergi la permise cu dosaru si le zici ca vrei sa vorbesti cu comandantul ,sa ai toate foile din Anglia traduse , analizele ,psihologicu ,cazieru , sa fii înscris la o scoala si mergi la el și-i zici exact ce sa intamplat si o sa te puna sa dai redobândire , eu am dat sala pe 27 Aprilie si am luat in sfârșit am rezolvat ,acuma astept pt traseu.


Lasă-mi numărul tau te rog
Răspuns la discuția Permis anulat in Anglia
Va rog anutatima și pe min va rog
Răspuns la discuția Permis anulat in Anglia


Raz2020 a scris:



Ionut-apt a scris:



Raz2020 a scris:



Nline2003 a scris:

Așa am făcut și eu dosarul, și am atașat toate actele și cele din Anglia, legalizate și traduse, și au zis că mă sună, și nimic, trebuie sa merg iară la iei, deja mi-au expirat toate actele....

Ionut-apt a scris:

Bro ... fix in aceasi situatie am fost si eu in anul 2019 cand am acumulat 6 puncte si aveam doar 1 an jumate de cand aveam permisul ...
Dupa ce mi a fost anulat permisul . Am primit plic acasa cu tot ce s a intamplat.. apoi am plecat in romania , mi am facut dosarul din nou pentru redobandire . Am fost si am tradus foile la Notar pe care mi le a trimis DVLA ul precum ca permisul mi a fost anulat
Pentru ca trebuie sa ai dovada ca esti in asemenea situtie
Dupa aia am fost la permise si le am explicat tot . Si ca vreau sa depun dosarul pentru redobandire . Am depus dosarul si mi a spus sa astept 2-3 saptamani dupa care sa revin .. dar am am asteptat o luna si ceva pana ce a luat legatura cu autoritarile din anglia si le a confirmat tot ... dupa aia mi a facut poza si mi a spus cand sunt pregatit de sala sa vin fara programare ..
sper ca ti a fost de folos . Si eu eram disperat nu stiam ce sa fac. . Dar acum il am inapoi in portofel permisul
Bafta



Imi poti spune te rog de ce acte ai avut nevoie pentru redobândire ? Sau Lasă-mi nr tau de whatsapp și iti trimit ce documente mi-au trimis mie de la dvla din uk să-mi zici daca pot rezolva cu alea te rog sa ma ajuti cu asta daca poti eu sunt din 2018 in situația asta.


Salut ... actele sunt aceleasi ca si cum ai face din nou dosarul ... si trebuie sa te inscrii la o scoala ca sa iti faca fisa de scolarizare ... si foile alea 2 care ti le a trimis dvla ul acasa trebuie traduse la notar si puse la dosar ca dovada ...dupa care te duci la drpciv si le spui ca vrei sa depui dosarul pentru redobandire permis anulat... dupa care o sa astepti cam 1 luna jumate daca iti aproba sau nu ... dar nu astepta telefonul lor ca nu te suna .. trebuie sa suni tu macar odata pe saptamana si sa intrebi daca ti s a aprobat dosarul pentru redobandire ... bafta




Am sa fac asa va tin la curent cu ce se intampla. Multumesc pt răspunsuri

Va rog frumos sa îmi ziceți și mie dacă ați rezolvat