avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis anulat in Anglia
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis anulat in Anglia

Buna ziua, ma numesc Muresan Catalin si m-am mutat in anglia acum 3 ani dupa ce mi-am luat permisul de conducere in romania, avand domiciliu in anglia a trebuit sami schimb si permisul cu ce-l englezesc, in cele din urma am primit 6 puncte pentru ca am condus fara asigurare o masina care tocmai am schimbato cu altcineva si nu stiam ca nu este asigurata, am spus asta in instanta si nu a contat pentru care am mai primit 2 puncte, legea in anglia zice ca daca ai 8 puncte in primi doi ani duce la anularea permisului, acuma eu mam intors in romania si nu mai vreau sa ma intorc, ce trebuie sa fac aici ca sa-l redobandesc? Multumesc anticipat.
Ai intrebat la politie ? Ai primit vreun raspuns ?

Nimic concret, politia nu ma ajuta cu nimic, am sunat la bucuresti si nu raspund la telefon, leam trimis email si nici acolo nu raspund.
dennis87 a scris:

Ai intrebat la politie ? Ai primit vreun raspuns ?

Du-te la Politie.
Eu am.fost azi...a zis ca teoretic duoa ce expira suspendarea il pot schimba. Asa zic ei..desi o cam.balbaiau

Nline2003 a scris:


Nimic concret, politia nu ma ajuta cu nimic, am sunat la bucuresti si nu raspund la telefon, leam trimis email si nici acolo nu raspund.
dennis87 a scris:

Ai intrebat la politie ? Ai primit vreun raspuns ?



Dar sunt curios ce varianta iti dau si tie

Nline2003 a scris:


Nimic concret, politia nu ma ajuta cu nimic, am sunat la bucuresti si nu raspund la telefon, leam trimis email si nici acolo nu raspund.
dennis87 a scris:

Ai intrebat la politie ? Ai primit vreun raspuns ?



Eu am fost si nici macar atat nu miau zis, si oricum nu pot sa astept pana in 2020 sa expire punctele. Cred ca trebuie sa fac scoala din nou.

dennis87 a scris:

Dar sunt curios ce varianta iti dau si tie

Nline2003 a scris:


Nimic concret, politia nu ma ajuta cu nimic, am sunat la bucuresti si nu raspund la telefon, leam trimis email si nici acolo nu raspund.
dennis87 a scris:

Ai intrebat la politie ? Ai primit vreun raspuns ?





Alte discuții în legătură

Buna seara! am o nelamurire foarte mare si nici nu am gasit persoana ... Catalin187 Catalin187 Buna seara! Am o nelamurire foarte mare si nici nu am gasit persoana potrivita pentru a ma ajuta cu indrumarea potrivita. Permis auto (vezi toată discuția)
Întrebare ridicare permis de către autoritățile din uk Madalain Madalain Salut! Am si eu o problemă! Am fost prins conducând fără asigurare in Anglia, am luat amenda 300 de lire, 6 puncte și mașina, am platit amenda, și miau ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! in anul 2013 am avut un accident cu motocicleta, in ... Alexandru2021 Alexandru2021 Buna ziua! In anul 2013 am avut un accident cu motocicleta, in urma accidentului am stat in coma timp de 6 zile și mi sa întocmit dosar penal pentru ucidere ... (vezi toată discuția)