avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1254 soluții astăzi
Forum Activitate PREDA MELANIA

Activitate PREDA MELANIA

Răspuns la discuția TERASA BLOC
La noi in bloc nu exista comitet avem doar o administratora atit
Discuție TERASA BLOC
Buna ziua , administartorul de la blocul nostru a dat un anunt pe internet ca vrea sa vinda terasa blocului fara a intreba locatari blocului. (Avantajos ! Bloc de locatari, cedam terasa acoperis (suprafata ~500 mp) in schimbul anumitor facilitati/avantaje (de genul renovare, varuire exterioara..etc) . Blocul este de 4 etaje, apa, energie electrica. Zona de firme, foarte buna, 5 min. de metrou Pipera in spatele Ana Pan, capat tramvai 16/36. Telefon de contact : ) asa suna anuntul, problema este ca noi ca si proprietari nu suntem de acord. Administratora ne ameninta ca ea vinde si ca vrem si ca nu vrem. Poate ea sa vinda daca locatari nu sunt de acord? Am inteles ca daca sunt de acord 50+1 % ea are dreptul sa vinda este posibil sa vinda ?
Discuție EXPLICATIE
Da este vorba de un copil mic care are 4 ani, si ea il plimba dupa ea.
Discuție EXPLICATIE
Cumnatul meu este casatorit de sapte ani din aceasta casnicie a rezultat un copil, sotia sa are o alta relatie cu un barbat casatorit care are si el la rindul lui un copil, cumnatul meu a zis ca o iarta ca a avut o relatie extraconjugala, in toti acesti ani de casnicie nu a lovito niciodata cum se mai intimpla dar lucrurile nu merg deloc bine ea inca mai continua sa aibe o relatie cu acel barbat si pleaca foarte des de acasa motivind ca merge la mama sa si cind revine la domiciliu conjugal spune ca a fost plecata cu un unchi sa se recreeze ba ca a fost plecata cu parinti in vizita la cineva si diferite motive. Problema este la divort poate fi incredintat copilul tatalui ?