avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 639 soluții astăzi
Forum Activitate Ram18

Activitate Ram18

Va multumesc mult pentru timpul acordat!
Va detaliez ce scrie in acea adresa.
Dupa ce imi scrie acel articol din lege, imi cere sa mut sursa (deoarece acoperisul face parte din proprietatea comuna iar la reparatia lui au contribuit toti proprietarii, de aceea este interzis sa fie folosit in alte scopuri) si sa repar zidul pe care s-a scurs materialul pe care l-am folosit la repararea zidului exterior de la apartamentul meu (a curs spuma in fir subtire pana la parter, asta insemnand sa repar tot zidul blocului).
In caz de nerespectare a celor solicitate mai sus, se vor adresa organelor competente.
Imi cer scuze daca m-am repetat, insa am zis sa scriu exact ca in acea adresa.
Va mtumesc!
Buna ziua! Cand ne-am mutat (acum 4 ani) am instalat unitatea AC-ului pe acoperis (partea noastra, apartamentul fiind la etajul 4) si am reparat o gaura facuta de porumbei in exteriorul apartamentului cu spuma. Pana acum nu a zis nimeni nimic, insa, in urma unor dispute cu vecinii, acestia au facut sesizare la asociatie. Doamna de la administratie ne-a trimis, pe o retea de socializare,poza cu un aviz, in care suntem instiintati, in baza legii 196/2018 art. 35 pct. 1-e, sa mutam acea sursa si sa reparam gaura in 5 zile, astfel vom primi amenda. Noi nu am anuntat scris lucrurile astea la asociatie cand ne-am mutat (nu am stiut). Am hotarat sa mutam sursa, insa, in momentul de fata avem alte prioritati financiare. Avem vreo sansa, in baza unei legi, sa contestam amenda sau sa castigam in cazul in care vom fi dati in judecata? Doamna de asociatie favorizeaza anumiti proprietari, iar problemele noastre, care sunt destul de serioase, nu le-a rezolvat. Va multumesc mult! O zi frumoasa!