avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 633 soluții astăzi
Forum Activitate Vale11

Activitate Vale11

Răspuns la discuția Masina este in service
Multumesc frumos ptr raspuns.
Răspuns la discuția Masina este in service
Buna ziua,

Masina este inca in service si nu as vrea sa o ridic pana nu primesc un document. In momentul in care am lasat masina in service nu am primit nicio hartie. Ce document ar trebui sa-i cer?
Buna seara,
In urma cu 3 luni am lasat masina in service pentru identificarea si repararea unei probleme ( zgomot la motor). In urma unei convorbiri telefonice cu domnul care imi repara masina, acesta mi-a comunicat problema pe care o avea masina si pretul reparatiei ( trebuia reglata chiuloasa impreuna cu tachetii, la un strungar ). Dupa ce mi-a montat piesele inapoi, zgomotul motorului s-a intensificat. Crezand ca strungarul a stricat chiuloasa mecanicul auto a decis sa achizitioneze o alta chiuloasa. Desi schimbase piesa, masina mea facea la fel. In toata aceasta perioada mi-a spus ca a schimbat ( distributie,lant etc.). Zilele trecute m-a sunat sa-mi spuna ca defapt problema este de la blocul motor si ca ma costa peste 6000 lei sa o repar. Am decis sa nu mai las masina pe mainile lui si l-am rugat sa imi monteze piesele si sa imi dea masina in stadiul in care i-am lasat-o. Acesta a avut o atitudine agresiva fata de mine, spunandu-mi ca nu are nevoie de niciun ban doar sa ma duc sa imi iau masina din service-ul lui. Problema este ca masina mea este mai stricata decat am lasat-o si cu siguranta nu vrea sa isi asume nimic. Ce pot sa fac in aceasta situatie?