avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate ryana

Activitate ryana

Răspuns la discuția Vreau sa plec departe cu copilul
Vreau sa va multumesc din suflet pentru toate raspunsurile.Sper sa reusesc sa pot sa demonstrez ca nu este un tata capabil sa stea cu copilul.
Domnule avocat Claudiu Lascoschi mati intrebat unde lucreaza sotul? El de 4 ani de zile lucreaza pe calculator zi si noapte.Asta este serviciul lui sa omoare personaje pe calculator,stand acasa intre patru pereti,24 ore din 24. Este un servici fara carte de munca,dar ptr. acest lucru primeste bani. Dar el deja nu mai traieste in realitate.
Stateam singura si ma gindeam daca este un motiv suficient sa poata fi decazut din drepturile parintesti.Posibil sa nu fie,dar ma rog lui Dumnezeu sa nu ii lase acest copil cu el pentru ca nu stiu ce s-ar putea intimpla.
Daca se poate ,va rog frumos sa-mi dati si mie un raspuns.Sunt in divort ,am un copil de 4 ani si 4 luni .Am avut un sot foarte violent fizic,psihic fata de mine si copil.Nu am incredere sa-i las copilul nici macar 5 min .Zi si noapte statea in fata calculatorului si omora personaje din joc ,si imi mai chema si copilul sai arate cum omoara el personajele si o punea si pe ea sa omoare pe calculator sa vada fata cum sare singele si bucati din carne pe pereti .A luat-o razna cu adevarat de cind a devenit dependent de calculator.Am si martori in aceasta privinta si a refuzat si ancheta sociala.
Dar in cazul in care nu pot sa demonstrez ca el este un om cu probleme psihice,si totusi obtine program de vizita sa o ia pe fetita la el acasa sau in vacante as putea sa-mi iau copilul si s aplec in alt oras fara sa spun unde.Parintii mei ar putea fi fortati prin lege sa spuna unde sunt eu si copilul.
Multumesc anticipat. Si va rog sa ma ajutati