avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 907 soluții astăzi
Forum Activitate Catagmbz

Activitate Catagmbz

Răspuns la discuția Parcare /loc de joaca
Mulțumesc , noroc că avem camere de filmat la intrarea in scara care cuprinde toată parcarea.

Ionut.ion a scris:

Sfatul meu este sa filmati aceste evenimente in zile diferite si sa faceti plangere la "Protectia copilului" pentru ca parintii nu ingrijesc corect copii.
Cu atat mai bine daca va sprijina si ceilalti soferi...

Buna tuturor . De ceva timp anumiți părinți au făcut schimb de parc cu parcarea pentru mașini. De fiecare dată când vin seara acasă , între cele 2 blocuri , unde practic sunt 2 benzi pentru a putea parca fiecare pe partea lui de bloc , copiii își lasă jucăriile in mijlocul "străzii" iar părinți nu se ridică de pe scaune să își țină copiii langa ei atunci când intră sau iese o mașină din complex . Exista un risc destul de mare ca un copil sa fie accidentat , sărind în fața mașinii . Am încercat să le spun părinților că acela nu este loc de joaca , având parcul complexului la dispoziție cu tot ce trebuie leagăne foișor etc , dar totul în zadar . Needucatia lor a avut drept răspuns că este spatiu comun și își lasă copiii sa se joace unde vor ei ca părinți. Nu îmi doresc sa ajung in situația în care voi lovi un copil doar pentru că părintele nu are grija de el pentru că e prea ocupat cu spartul semințelor. Cum pot fi avertizați / sancționați acești părinți fara a se ajunge la tragedii ?!?!