avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Activitate ninpo

Activitate ninpo

Domnule Director,

Subsemnatul…….angajat al S.C……..avand functia de ………, nr. de mara....
va rog prin prezenta sa aprobati deblocarea drepturilor banesti pe care trebuia
sa le primesc pe data de 26 ianuarie si sa fiu pus in posesia lor.
Va multumesc !
Data Semnatura

asa este bine?

Multumesc
o idee cum sa formulez cererea ca sincer habar nu am , ma ferit dumnezeu pana acum de astefel de situatii :D
multumesc foarte mult pentru raspunsurile dumneavoastra prompte.
Regards =D>
duminica am petrecut la aniversarea unui coleg pana pe la 23.00, dimineata cred ca ma mirosit un coleg si ma turnat la protectia munci care a venit si ma saltat de la locul de munca si mi-au pus fiola, am iesit 0,26, m-au trimis acasa cu concluzia ca sunt beat, nu neg ca am baut pana mai tarziu dar eram perfect lucid problema este alta, dupa ce am dat declaratie la jurista santierului a doua zi trebuia sa primesc avansul dar ei l-au blocat pe motiv ca dosarul meu este pe biroul unui director si pana nu se stie sentinta (in general se lasa cu desfacerea contractului de munca) au blocat bani ca in cazul desfacerii contractului de munca saca nu predau tot ekipamentul,scule etc. sa aiba de unde oprii . intrebare este daca au dreptul asta..
Regards.
Răspuns la discuția probleme vecin ;(
va multumesc tuturor pt. raspunsuri, acum m-am lamurit.
Răspuns la discuția probleme vecin ;(
:-/ multumesc pt. raspuns dar nu am inteles nimic :sorry: ,ce inseamna granituire si la care dintere cele 2 probleme ale mele va referiti :help:
Răspuns la discuția probleme vecin ;(
Da casa este cumparata vechiul propietar a imparartit-o in doua si a vanduto asa, eu am cumparat partea mea acum 5 ani vecinul cu pricina si-a cumparat partea acum 2 ani.
salut, am si eu o problema cu vecinul meu...locuiesc intr-o casa impartita in doua primele 3 camere sunt ale mele si restul sunt ale lui (nu stiu cate are) indeea este ca el are acces la partea lui printr-o alee da aprox 1 m latime care trece dealungul peretelui casei mele si el vrea sa sape un santa sa bage o teava de apa calda lucru pe care eu nu il vreau pt. ca ma gandesc ca este posibil sa se sparga teava respectiva si sa imi afecteze fundatia, deci intreabarea este daca legal are voie sa faca acest lucru si a doua problema este ca am un geam care da in curtea lui am vedere la aleea lui de 1m el a spus sa desfiintez geamul respectiv dar geamul era acolo decand am cumparat partea mea de casa si era acolo cand a cumparat si el partea lui de casa, ma poate obliga legal sa imi desfiintez geamul?
:-/