avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1484 soluții astăzi
Forum Activitate joanna64

Activitate joanna64

Răspuns la discuția divort cu acordul ambelor parti
Va multumesc pentru amabilitate. Cred ca cel mai bine ar fi sa contactez un avocat care sa imi redacteze cererea de divort, eu nefiind familiarizata cu termenii juridici de rigoare. Sotul meu este de acord sa semneze cererea de divort, copii nu avem, si amandoi dorim sa trecem prin divort cat mai elegant cu putinta, fara acuze, sau tot circul care exista de obicei in astfel de situatii. E destul de trist ca am ajuns aici, nu avem nevoie de mai multa uratenie. Probabil ca vom alege cele mai "neutre" motive pentru divort, cele mai putin umilitioare pentru amandoi.Tot ce sper este sa nu avem nevoie de martori, pe care ne-ar fi greu sa ii gasim, nici unul dintre noi nefiind genul care sa se confeseze prietenilor. Speram ca termenul de judecare sa fie mai mic de 2 luni, dar asta este. Inca o data, mul;tumesc pentru amabilitate. O seara buna va doresc.
Răspuns la discuția divort cu acordul ambelor parti
Va multumesc.
Buna ziua, as dori sa stiu daca exista o cerere tip pentru divortul de comun acord. Si daca da, cum o pot procura. Mai am nevoie sa fac si un istoric al casatoriei, sau e de ajuns aceasta cerere? Si care este procedura pentru acest tip de divort? As vrea sa stiu care este termenul sau daca exista un termen pe care il primim de la judecatorie. Precizez ca sotul meu este de acord cu divortul si este dispus sa semneze actele pentru terminarea cat mai repede si cat mai decent. Va multumesc anticipat. Adresa mea de mail este prometeus_969@yahoo.com , in caz ca va folosete pentru trimiterea cererii tip.