avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Activitate NORAAF

Activitate NORAAF

de ce sa nu se poata anula?..nu se mai fac reevaluari?.....dupa 2 ani situatia se poate schimba, nu?
Nu inteleg cum poate un om cu handicap fizic si probleme cu alcoolul poate sa ceara asistenta sociala pentru mama lui ca singur intretinator, cand mai are 2 frati ce nu si-au neglijat mama.
unul din frati care are handicap fizic si probleme cu alcoolul, solicita la primaria comunei o Ancheta sociala la mama de 90 de ani . El nu locuieste cu mama si nu o ajuta. I se elibereaza Ancheta sociala de la primaria comunei pentru a-i servi la primaria municipiului unde locuieste. In ancheta este mentionat faptul ca el este singurul intretinator al mamei ceea ce nu este adevarat. Intrebare: 1. se poate anula ancheta sociala si cum daca primaria comunei refuza?..2. poate sa-i influienteze negativ pe ceilalti frati in caz de mostenire?....3 unde se poate reclama neregula pe cale ierarhica??? MUltumesc.
Buna ziua,
Am o problema stomatologica la care as dori sa ma ajutati cu un raspouns.
Fizica am 4 proteze fixe pe masele , sus-jos cu punte la molarii de pe mandibula.
O lucrare s-a fracturat deoarece , desi radiografia dadea raspuns pozitiv, ultima masea de sprijin s-a macinat sub proteza.
Deoarece aveau o vechime , s-a cerut inlocuirea lor.
Am cerut pastrarea intregii radacini insa medicul mi-a spus ca nu se poate, asa ca am ramas cy 1/2 din radacina.
Am solicitat un material mai ieftin insa medicul mi-a spus ca nu se mai lucreaza decat cu portelan.
S-au efectuat lucrarile, ..s-au fixat dupa care a inceput tragedia.....
- gura imi erste stramba,.....,
- nu pot inchide gura deoarece dintii naturali de jos imi imping varfuril dintilor naturali de sus,.....
-se inflameaza gingia in dreptul maselelor care incearca sa revina la normal,....
- ma trezesc dimineata cu dureri de cap,..
- ma dor articulatiile mandibulare
-ma dor dintii de sus si au inceput sa se miste
Toata lucrarea a fost 10.000lei iar dupa ce a incasat banii comunicarea a fost doar pe whatsApp cand imi spunea sa folosesc apa de gura si glutiera.
Cand durerea a inceput sa devina mai puternica iar doctorul nu mi-a mai raspuns la mesaj , nici la telefon, mi-am facut o programare . In ziua cand trebuia sa merg la consultatie, asistenta m-a sunat si mi-a spus ca nu ma poate primi doctorul dar poate sa-mi recomande pe altcineva.
Socul a fost asa de mare incat am avut nevoie de ajutor sa-mi revin.
Nu am mai putut sta asa si am mers la un alt cabinet , unde s-a polizat din greu pe maselele mele de portelan....Acum nu este perfect, mai am dureri usoare si nu sunt calibrate corect.. dar pot manca.
Intrebarea mea ar fi in legatura cu doctorul. ...Ce sa fac? ...Nu mi-a dat fcatura, nici chitanta , nici certificat de executie a lucrari. Am doar sumele si zilele cand am platit. ....Multumesc anticipat.