avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate tratiousemainapeniumiceat

Activitate tratiousemainapeniumiceat

Bun, deci? Se poate face ceva sau nu?
2 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pai cum nu este, din moment ce pe ala din fata mea il lasa sa intre sa manance, iar pe mine nu?

UBB a fost dat in judecata pe acelasi motiv: [ link extern ]
Am fost la Vivo! Cluj-Napoca sa mananc si mi s-a cerut dovada ca sunt vaccinat, altfel nu pot intra in incinta special amenajata. Nu sunt vaccinat si doresc sa ii dau in judecata pentru discriminare. Daca doreste un avocat sa participe la un astfel de caz, va rog sa raspundeti.

Nu sunt interesat de povesti si nu sunt aici sa dezbat conspiratii. Cred in stiinta, cred in medicina si in vaccin, probabil ma voi vaccina la un moment dat, insa consider ca cei care nu sunt vaccinati, sunt discriminati. Cunoasteti de un caz similar prin lume, au mai fost care au dat in judecata entitati pt. discriminare?
Am creat un joc de tip aplicatie care a fost acceptat in Google Play acum 4 luni. Am adaugat acelasi joc pe Facebook si am primit 2 email-uri de la ei in acelasi timp.

1) Jocul contine malware si a fost dezactivat.
2) Contul mi-a fost suspendat iar in 30 de zile se inchide.

Daca jocul avea malware Google nu il accepta, si sunt 99% sigur ca nu are ca doar eu am scris codul :)) Iar din moment ce emailurile au venit la pachet, au fost generate automat. Am si raport oficial de la companii de securitate cum ca jocul este 100% sigur, fara malware.

Banuiesc ca e o verificare automata din partea FB care a dat kix, cum se intampla de obicei. In mod normal poti face un apel in 30 de zile, insa eu aveam contul verificat inainte, deci acum cand incerc sa fac apel, formularul nu apare iar butonul este dezactivat: [ link extern ] .

As putea sa intru in detalii tehnice aici insa nu cred ca are rost. Stiu sigur ca jocul nu e virusat si vreau sa dau FB in judecata. Am nevoie de un avocat. Nu vreau bani, vreau doar sa-mi recuperez contul pt. ca in cazul asta nu au dreptate. Da, se poate recupera chiar si dupa "ce este sters".

Eventual as putea sa cer daune in cuantumul onorariului stabilit de avocat.