avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate daniela claudia

Activitate daniela claudia

Răspuns la discuția Speta - ajutor !
Da, asa este sunt putin incoerenta sau nu am un lmbaj de specialitate, multumesc oricum pentru sfat!
Reclamantul este soferul ungur, paratul este angajatorul sau- firma ungureasca, iar acest parat trimite cerere si intampinare pentru societatea din Ro in care mentioneaza ca , in cazul in care va pierde in Ungaria va chema in judecata firma romaneasca pentru plata despagubirilor trecute in hotararea judecatoreasca.
Martorul sustine ca soferul a fost muscat langa poarta de la intrare in afara curtii
Răspuns la discuția Speta - ajutor !
Exista gard cu poarta insa poarta sta larg deschisa ziua pt. ca este un dute-vino de tir-uri si deci e ca si cum nu ar fi.
Firma ungureasca nu a deschis alt proces probabil soferul se adreseaza si terilor implicati, .. ?!
Multumesc
Răspuns la discuția Speta - ajutor !
Judecatoria din Ungaria (cred) a trimis la Judecatoria din Ro intampinare si cerere de chemare in judecata pt. angajatorul soferuli ungur ( traduse din maghiara ) . Noi ar trebui probabil ? sa ne expunem punctul de vedere referitor la asta - eu cred ca l-a sfatuit cineva pe sofer sa ceara despagubiri din Ro daca nu primeste din Ungaria .
A venit salvarea si l-a luat si probabil exista declaratia soferului in care mentiona ca a fost muscat de caine-exista un martor care se afla in firma la descarcarea marfii , alte declaratii nu exista