avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1643 soluții astăzi
Forum Activitate Korybetty123

Activitate Korybetty123

Bună ziua este vorba de fratele meu este arestat preventiv de 2 luni pt trafic de droguri.din câte știu e acuzat trafic international 9 grame canabis si 0.31 cocaina .plus ca are 4 denuti de la 4 persoane ca a cumpărat de la el.a mers pe recunostere,nu e recidivist, cazier curat 2 copii sub întreținere angajat de 17 ani la drumuri și poduri soția lui are o boala cronica care nu se poate ocupa intotalitatea, știu ca a făcut și 3 denuturi sa tragă la raspundere pe alți.ce o sa se întâmple are dreptu la o domiciliar. Din câte știu procurarea ar vrea acord de recunoastere dar cu executare din care avocatu a refuzat și q spus ca mergem pe procedura simplificata nu știu dacă ma pronunț bine.din câte știu i se face rechizitoriu și va fi trimis în judecata.judecata e la slobozia ialomita!are vreo șansă la domicilar.sau sa numai ne facem speranțe.o zi frumoasa a si sa mai găsit acasa 182 de grame 3 plante fără muguri fără nimic erau comandate după net

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Eu cunosc un caz in care dupa ce mai multi inc au fost pusi in libertate.Le-au fost aplicate pedepse de m-au mirat si pe mine.L-am asistat pe unul in faza de urmarire penala si m-a solicitat in recurs pt amanare.Am intrat intr-un termen pt doar pt amanare la ICCJ si erau disperati.Nu intotdeauna ceea ce pare se va intampla.Intrucat nu ne-am inteles, ulterior a platit o caruruta de bani unui alt avocat ( cu relatii) si ... nimic.
I-am prezis ca nu scapa si asa a fost.Stiam ceva esential.
E bine sa fi atenta si sa nu te culci pe o ureche.Daca nu lamuresti cauza sub toate aspectele rezultatul poate fi incert.Eu nu am patit surprize neplacute dar sunt mereu atent.;)

avocat Claudiu Lascoschi

Răspuns la discuția Pedeapsa pentru speta prezentata
Am nevoie de un răspuns...va rog măcar o opinie atat...de cineva care a trecut prin asta .e arestat la slobozia ialomita

Korybetty123 a scris:

Bună ziua revin cu o întrebare iar.sotului meu i sa prelungit arestul preventiv cu încă 30 de zile.a acceptat sa facă acordul de recunoastere a vinovatiei cu domnu procuror, a făcut și 2 denuturi acum ce urmează?are vreo șansă după astra 30 de zile la un arest la domiciliu sau control judiciar?cantitatea găsită la el 181 de grame de marijuana gen medicinala 3 plante de iarba și 03 cocaina.el având doar un denut făcut din ce știu și interceptari telefonice?ce urmează acum e la prima problema cu legea ,lucrează de 17 ani ,avem 2 copii sub întreținere?are vreo șansă vreau un răspuns sincer

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Dosarul il poate consulta.



Răspuns la discuția Pedeapsa pentru speta prezentata
Bună ziua revin cu o întrebare iar.sotului meu i sa prelungit arestul preventiv cu încă 30 de zile.a acceptat sa facă acordul de recunoastere a vinovatiei cu domnu procuror, a făcut și 2 denuturi acum ce urmează?are vreo șansă după astra 30 de zile la un arest la domiciliu sau control judiciar?cantitatea găsită la el 181 de grame de marijuana gen medicinala 3 plante de iarba și 03 cocaina.el având doar un denut făcut din ce știu și interceptari telefonice?ce urmează acum e la prima problema cu legea ,lucrează de 17 ani ,avem 2 copii sub întreținere?are vreo șansă vreau un răspuns sincer

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Dosarul il poate consulta.

Răspuns la discuția Pedeapsa pentru speta prezentata
Va mulțumesc pt răspuns.avem avocat dar am impresia ca nu face nimic...gen îmi spune ca nici dosarul nu poate sa îl studieze pana nu ii ia lui declarația finala.e posibil dupa astea 29 de zile sa beneficieze de un control judiciar pe cautiune,sau control judiciar simplu sau măcar la un arest la domiciliu?nu știu ce sa mai întreb ca sunt foarte speriata.in viata mea nu am avut de face cu asa ceva

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca denuntul este materializat, o sa beneficieze de reducerea la jumătate a limitelor pedepsei prevăzute de lege.
Angajati-va avocat care sa ii acorde asistenta juridica sotului dvs in functie de probatoriul din dosar.

Răspuns la discuția Pedeapsa pentru speta prezentata
Bună seara,am nevoie și eu de un răspuns urgent,sotu meu e acuzat de trafic de droguri de risc,și trafic international, și i sau găsit și 2 plante de canabis în curte,la perchezie acasa 182 de grame,de iarba medicinala,este arestat preventiv după 18 septembrie,pana pe 17 octombrie?ce va urma,?nu are cazier ,are 2 copii sub întreținere loc de munca de 17 ani,știu ca are un singur denut .nu știu ce va urma simt ca ma sufoc pe zi ce trece...

danaionic a scris:

Daca esti prins in timp ce ridici un pachet cu 12 kg de cannabis si mai ai si cultivat 77 de plante intr.o padure cu alti 3 ce pedeapsa poti primi ?