avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Activitate VldM

Activitate VldM

Din cate stiu asociatia nu ne-a cerut acceptul de a monta camerele de supraveghere la intrarea in bloc si pe holul de acces din bloc spre lift. Singura sansa pentru a-mi rezolva problema este sa ma adresez politiei ? mentionez ca eu am facut o adresa catre asociatie prin care am cerut acceptul sa vizualizez inregistrarea sau sa imi fie copiata pe un stick insa raspunsul lor a fost ca: " le vor pune la dispozitie doar organelor abilitate"

latka a scris:

Depinde de ce prevede regulamentul adoptat de asociatia dvs. in legatura cu acele inregistrari. Normal e sa vina politia, nu orice proprietar trebuie sa aiba acces la inregistrarile video, altfel orice proprietar se va trezi ca are nevoie sa vada inregistrarile cu pricina. Ce daca vine politia, credeti ca nu va veti intelege ? Nu faceti plingere, daca va inlocuieste parbrizul, altfel pedeapsa e mai mare.


Buna ziua, vreau sa va intreb in ce masura am dreptul de a vizualiza imaginile de pe o camera de supraveghere din blocul in care locuiesc deoarece in urma cu ceva timp am parcat masina proprietate personala in fata blocului pentru aprox. 30 min, iar in momentul in care am vrut sa plec am gasit pe masina o hartie A4 lipita, cu un adeziv care mi-a afectat parbrizul. Am fost cu masina la un service specializat iar acestia mi-au spus ca pata lasata de acel adeziv nu se poate curata si trebuie sa schim parbrizul.
As fi vrut sa vad cine a facut acest gest frumos , poate reusesc sa ma inteleg sa plateasca contravaloarea inlocuirii parbrizului pana sa ajung sa fac plangere la politie.