avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Activitate FlorentinaMihailescu

Activitate FlorentinaMihailescu

Datele tatalui de la mine. La momentul acela in spital imediat dupa nastere nici nu am realizat ca a venit cu semnarea contractului, normal era sa mergem la clinica amandoi parintii
Cu tatal copilului nu a fost luata legatura in nici un fel
Buna ziua!
Am facut un contract de celule stem cu regina maria intr-o maniera mai putin potrivita, moasele prezentand oferta in sala de travaliu iar contractul semnandu-se a doua zi pe patul de spital.
De fapt nu mi-am dorit niciodata acest contract insa s-a profitat de momentele acestea vulnerabile ca sa se incheie acest contract.

Intrebarea mea ar fi daca pot rezilia acest contract avand in vedere ca desi prevede in mod expres semnarea de ambii parinti (“daca ambii parinti vor avea exercitarea autoritatii parintesti si custodia copilului, atat mama, cat si tatal, trebuie sa semneze acest contract”) este semnat doar de mama, mai mult tatalui i s-au folosit datele personale dar niciodata nu au intrat in contact cu el.

Clauzele contractul privind incetarea contractului fac referire doar la achitarea integrala a tuturor costurilor pana la finalul celor 18 ani.

Singura clauza ar fi din motive intemeiate juridic.

As dori sa stiu daca in baza celor spuse mai sus as putea rezilia acest contract?

Multumesc!