avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1558 soluții astăzi
Forum Activitate Alexandra Floretntina

Activitate Alexandra Floretntina

Răspuns la discuția Indemnizatie risc maternal
Buna dimineața , am citit răspunsurile oferite pentru situații oarecum similare , eu am urmat procedura și am deja notificarea de la medicina muncii prin care este menționat faptul ca activitatea la locul meu de munca prezintă un risc și se recomanda concediul de risc maternal de pana la 120 zile , pana la finalul lunii Octombrie sunt deja in acest concediu de risc maternal .Pe 29 oct o sa ma prezint la medicul de familie sa îmi elibereze iarăși concediul de risc maternal aferent lunii Noiembrie , in perioada in care sunt in acest tip de concediu pot surveni modificări asupra contractului meu de munca ? Pot sa îmi depun eu dosarul la casa de Asigurari de care aparțin pentru a beneficia pana la intrarea in prenatal de indemnizația de risc ?cum procedez când intru in prenatal ? Atunci cine îmi achita indemnizația de prenatal respectiv postnatal ?mentionez faptul ca lucrez continuu de aproximativ 8 ani fără întrerupere in munca , Multumesc mult pentru răspuns
Buna seara , sunt in concediu de risc maternal , fiind însărcinată in 21 de săptămâni , societatea la care lucrez își va Închide in curând activitatea , cum pot beneficia de indemnizația de risc maternal ? Unde ar trebui sa depun solicitare ?de la societate mi-au menționat ca nu mai au fonduri sa îmi achite cocediul de risc maternal….multumesc pentru răspunsuri