avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Activitate Sim48

Activitate Sim48




Liliana Gradinaru a scris:

Nu a introdus recursurile in termenul legal. Intai notificati-o, poate va returneaza onorariul benevol, in general se intampla asa.
Daca nu, la decanul baroului, cum aveti indicatii mai sus.
Cat priveste asigurarea, sunt sanse mici, dar daca aveati motive serioase de recurs, puteti incerca.



Am notificat o dar ma ignora, bineinteles ca aveam motiv serios datorita NEGLIJENTEI eu mi am pierdut CASA in care locuiesc si un teren de 300.000 euro, va dati seama ca nu renunt
A omis pur și simplu să depună dosarele pentru recurs la tribunal deși m-a informat că le-a depus...

- Vă rog să nu mai scrieți exclusiv cu majuscule. Și apăsați pe Răspunde ca să postați un nou mesaj, nu pe Citează. Mulțumesc -
.DNA AVOCAT A EMIS SA DEPUNA DOSARELE PTR RECURS IN INSTANTA!!!! DOSARELE NU CHITANTELE.

Cum si unde in afara de Parchet pot face plangere impotriva fostului avocat tinand cont ce desi am platit ONORARIYL INTEGRAL a doua recursuri ptr 2 procese aceasta a OMIS sa le depuna la Tribunal. Asteptand prima infatisare m am trezit cu HOTARARI DEFINITIVE SI EXECUTARI cu toate ca normal ar fi trebuit sa fie 2 procese pe rol.
Dna Avocat a evitat sa stea de vb cu mine invocand prin mezaje diferite scuze cu toate ca am contactat o 2 luni.
Conform legii aceasta nu a respectat statutul de avocat client ca de altfel si alte articole din lege. Am pierdut o casa si un teren din cauza NEGLIJENTEI VOITE SAU NEVOITE A DNEI AVOCAT
Am un CI PROVIZORIU expirat din luna Iunie il mai pot folosi tinand cont de situatia Pandemiei.

Multumesc