avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 174 soluții astăzi
Forum Activitate sertar

Activitate sertar

Răspuns la discuția amenda neplatita firma
legea 61/1991 art 2 pct 15 :-?? care de fapt nu am savarsit`o dar .. i`am deranjat de la masa pe jandarmi si am fost plecat penru a putea face o contestatie..
Răspuns la discuția amenda neplatita firma
am inteles ca trebuie si cazieru fiscal .. apare aceasta amenda acolo .. ?? este doar o amenda contraventionala dar am inteles ca apare acolo .. :">
Răspuns la discuția amenda neplatita firma
Subiect: RE: amenda neplatita firma
In cazul in care amenda nu este penala va puteti face linistit firma.


Raspunde Citeaza


avocat_lasco... Avocat

* Profil consultant
* Trimite mesaj privat
* avocat_lascoschi@yahoo.com a mai scris

offline
9.75

Data inregistrarii:
Marti, 25 Septembrie 2007, 12:00
Profil consultant Cere consultanta

[Explicatii indice rating]


1 din 1 utilizatori au gasit acest mesaj util Data post: Luni, 15 Septembrie 2008, 04:01
Subiect: RE: amenda neplatita firma
Da, nu veti avea nici un fel de probleme cu constituirea firmei.

avocat Claudiu Lascoschi


amenda nu e penala e contraventionala ?? trebuie platita sau nu ? ca nu mai inteleg nimic :">
Răspuns la discuția amenda neplatita firma
da am luat o amenda de 500 ron ca am intrat pe o gaura a gardului intr`un parc.. legea61 .. si acum vreau sa imi infiintez o firma .. o sa am probleme ?? adica trebuie platita ?
am o amenda neplaita la jandarmeri.. si vreau sa imi fac un srl.. trebuie platita amenda inainte ??
Răspuns la discuția amenda neplatita firma
sau nu imi trebuie nici un act de la administratie financiara ? sau exista si penalitat.. pe ea scrie 500 ron.. :D tot atat trebuie sa platesc
am o amenda neplatita la jandarmerie de o luna si acum vreau sa imi fac firma trebuie sa o platesc inainte ... ??